HURDA AKÜ GERİ DÖNÜŞÜMÜ

Günlük hayatımızda ve ya iş amaçlı kullandığımız araçlarımızda güç kaynağı olarak kullandığımız çeşitli boyutlardaki aküler elektrik üretimi konusunda her an hazır enerji kaynakları olmaktadırlar. Taşınabilir boyutta olan bu güç kaynakları teknolojik araştırmalar sonucunda elektriği depolayabilir şekle getirilmiş insanların hizmetine sunulmuştur.

Bilimsel araştırmaların sonucunda tepkimelerin desteği alınarak doğrusal enerji kaynağı olarak ortaya konulan aküler içlerinde barındırdıkları elemanlar sayesinde bu işlemi gerçekleştirmektedirler. İçyapılarını ve dış aksamını oluşturan elemanlar doğadan elde edilen fakat sonrasında atık hale geldiğinde doğaya zarar verebilir nitelikte olduklarından muhafazası ve geri dönüşümleri dikkat edilmesi gereken bir konu olmaktadır.

Bu sorunun çözümü niteliğinde geliştirilen geri dönüşüm ve hurda akü muhafaza alanları hurda akü geri dönüşüm tesisi (EAG) tarafından emniyetli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Hurda durumuna gelen akülerin içindeki asit ve kurşun doğa açısından ve insan sağlığı açısından tehlikeli durumlar ortaya çıkarmasından dolayı geri dönüşüm işlemi önem kazanmaktadır.

Kurşun solunum yoluyla veya gıda maddeleri vasıtasıyla iç organlarımıza ulaşmakta uzun bir süre vücut içinde saklandıktan sonra kemiklerde ve dişlerde tahribatlara sebebiyet vermektedir. Asit cilt temasında tahriş edici etkisiyle zarar verebilmektedir. Bütün bu sakıncalı durumların bertaraf edilmesi için çalışan hurda akü geri dönüşüm tesisleri doğa ve insan sağlığı açısından faydalar sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s